Tubane vihmaussikomposter

130.00-229.90

Vihmaussikompost ehk vermikompost on äärmiselt väärtuslik ja seda saab kasutada edukalt koduaias.

Sobib ideaalselt:

● Lasteaiale või koolile õppevahendina
● Majas või korteris elavatele kuni 4 liikmelistele peredele
● Neile, kes soovivad propageerida keskkonnasõbralikku jäätmekäitlust
● Neile, kellel puudub võimalus oma biojäätmed käitlemiseks ära anda
● Kalameestele või neile, kes peavad kodus vihmausse söövaid lemmikloomi (kalad, siilid, tuhkrud, jne)
● Neile, kes on valmis kompostimisele rohkem aega ja tähelepanu pühendama

Laost otsas


Kategooria


  • NutriLoop’i poolt
    testitud

  • Turvaline ostukoht

  • Parim kvaliteet

  • 30 päeva raha tagasi garantii

Kirjeldus

See meie endi poolt disainitud komposter on mõeldud kasutamiseks siseruumidesse kuna vihmaussid vajavad võimalikult stabiilset temperatuuri vahemikus 15-25C. Mõned kraadid üles-alla nendele ohtlikud pole, kuid mõjutavad oluliselt nende produktiivsust.

Kasutame spetsiaalset sõnnikuussi Eisenia fetida, kes on kohanenud lagundama orgaanilist materjali. Vihmaussidega kompostimine nõuab veidi rohkem tähelepanu, kui tavaline kompostimine.

Vihmaussid on mõnes mõttes nagu teisedki „koduloomad“ – nende elukeskkond vajab hoolt, et nad saaksid edukalt orgaanilist ainet lagundada.

Kuna vihmaussikomposter on mõeldud kasutamiseks siseruumides, siis on ka  sellel piirangud. See kui palju biojäätmeid suudab komposter läbi töödelda sõltub eelkõige kompostri pindalast, st et mida suurem komposter, seda rohkem suudab töödelda.

Kompostri kõrgus või sügavus sealjuures olulist mõju tootlikusele ei avalda.  Põhjus on selles, et kui on suur pindala siis saab toidujäätmed õhukese kihina pesa materjali peale asetada, kuid kui sama kogus panna väiksesse kasti, siis on oht, et niiskust täis biomaterjal vajub kokku ja muutub anaeroobleks, mis omakorda soodustab pahade baktrerite paljunemist.

Need samad pahad bakterid on need, mis panevad biojäätmed haisema ja vihmaussid hakkavad vätima neid kohti. Selleks et vihmaussikomposter korralikult toimiks on kõige olulisem asi valida õige suurusega kast vastavalt sellele, kui palju on plaanis toidu jääke sinna sisse panna.

Üks võimalus kuidas saab ületoitmisest tulenevaid probleeme vältida on lisada köögijääkidega koos sinna hulka paberit!


NB! Kui ostate vihmaussikompostriga kaasa ka vihmaussid, siis need saame kohale tuu vaid ise ja Tallinna piires on transport tasuta. Väljaspoolt Tallinna ostes palun võtke meiega ühendust ja lepime kokku transpordi.


 

Jaga oma arvamust
Lisainfo
Kaal12 kg
Värvus

Pruun

Materjal

Niiskuskindel vineer

Kõrgus

62cm

Laius

62cm

Sügavus

43cm

Kaal

32 kg

KKK

KAS VIHMAUSSIKOMPOSTER TOAS VÕIB HAISU TEKITADA?

See on kõige levinum hirm vihmaussikompostri soetamisel. Vastus on kindel ei, sest aeroobne ehk hapnikuga biomaterjali lagunemine mingit haisu ei tekita. Kui materjal matta ja vältida ületoitmist, siis on komposter probleemide vaba.

 

Jaga oma arvamust
Jagamist