Erakliendile

Kodune kompostimine

Kuna orgaanilised köögijäätmed moodustavad suure osa majapidamises tekkivatest jäätmetest, aitab nende eraldi kogumine märgatavalt vähendada prügilatesse ladestatavate jäätmete hulka ning samas ka vähendada teie majapidamise jäätmekäitluskulusid.

Kodusel kompostimisel on mitmeid eeliseid – lisaks tasuta kompostile, mis valmib teie enda tagaaias, saad tagada toidujäätmete bioloogilisse ringlusse viimise, tõstes seeläbi ka mulleviljakust ja aidates kaasa taimekasvule.

Pakume lahendusi nii koduseks biojäätmete kogumiseks kui ka kompostimiseks.


Korteris

Korteris võib biojäätmete kogumine olla paras peavalu. Seda eeskätt ruumipuuduse ning mure tõttu haisu tekke ja kärbeste pärast. Hea lahendusena sobivad korterisse toidujäätmete kogumiseks stiilsed bioämbrid, mille sisu saab hõlpsasti biojäätmete konteinerisse tühjedada.

Nende abil on köögijäätmete kogumine haisu- ja putukatevaba tänu erilisele õhutamissüsteemile ning filtritele. Elegantne välimus muudab ämbri disainielemendiks, mida saad uhkusega esitleda köögitasapinnal.


Eramus

Juhul, kui on olemas eramu, kus saab köögijäätmeid kompostida, soovitame bokashi meetodil põhinevaid ämbreid. Nendega saab toidujäätmeid juba eeltöödelda (fermenteerida).

Meetod võimaldab biojäätmeid pikaajaliselt säilitada, kuni need saab maakohas kompostiks teha.

Samuti saab fermenteeritud toidujäätmeid ka lihtsalt masse kaevata või sööta loomadele ja vihmaussidele.

Bokashi ämbritel on mitmeid eeliseid, kuid köögiäätmeid tavalisse plastikämbrisse kogudes ja lisades sinna bokashit, on võimalik samuti biojäätmeid pikaajaliselt säilitada ja eelnevalt töödelda.

Bokashi annab biojäätmetele ka kõrgema väärtuse.

Loe lähemalt siit


Pakume Sulle

Kui koduseks kompostimiseks on võimalused tagaaia või hoovi näol olemas, siis selleks pakume kvaliteetseid ja meie poolt testitud kompostreid ja tarvikuid. Me soovime, et saaksid kompostimise meistriks.

Selleks pakume sulle põhjalikke juhendeid ja vajadusel ka konsultatsiooni.

Leia endale sobivad tooted:

Ei tea millist lahendust valida?


Biojäätmete kogumisteenus

Oleme välja töötamas NutriLoop´i biojäätmete kogumisteenust.

Loodav kogumisteenus on keskkõnnasõbralik ja läbipaistev alternatiiv praegustele lahendustele. Selle süsteemiga liitujatele garanteerime, et teie biojäätmed jõuavad tagasi mulda ning ei satu teiste jäätmetega kokku.

Teenusega liitudes saate anda panuse keskkonnahoidu, mulla viljakuse parandamisse ning loomulikku toitainete ringlusesse.

Kompost saab olema väetiseks taimedele kas kogukonnaaedades, linnahaljastuses või mahepõllumajanduses.

Biojäätmete väärindamiseks hakkame kasutama innovaatilist tehnoloogiat spetsiaalselt väljatöötatud efektiivsete mikroorganismide retseptiga ja kompostivihmaussidega.

Kas sinagi oled uudsete ja jätkusuutlike lahenduste poolt?

Jah, siis liitu meie Teadlike Inimeste VIP meililistiga ja me teavitame sind esimesena kogumisteenuse käivitamisest ning ka muudest põnevatest, põrutavatest ja maailmamuutvatest lahendustest, meie tiimi tegemistest, uutest blogipostitustest koostöövõimalustest, vingetest üritustest ja väärt pakkumistest.

Peale meiliaadressi sisestamist saadame sulle kinnituskirja, kus sa saad tutvuda ja nõustuda meie Privaatsustingimustega.

Alles peale sinupoolset kinnitust lisame sinu meiliaadressi meie listi!